Niso vse videoigre slabe oziroma tiste, ki nas zasvojijo, a hkrati se iz njih nič ne naučimo. Obstajajo tudi takšne, ki nam ponuajjo določeno vsebino, iz katere se lahko veliko naučijo.
Izobraževalne videoigre so igre, ki združujejo učenje z zabavo – učijo skozi igro in pogosto izboljšujejo veščine, kot so logika, spomin, jezik, matematika, znanost, programiranje, reševanje problemov ali zgodovina. Lahko vsebinsko vsebujejo tudi druga področja kot je zemljepis, slovnica, tuji jeziki, kemija, biologija in mnoga druga. Foto: EPANamen izobraževalnih iger je združiti učenje in zabavo – to pomeni, da se igralec takšnih iger uči skozi aktivno igranje, ne da bi imel občutek, da se "klasično" uči. Foto: MMC RTV SLO/BMW
Igre pogosto močno motivirajo igralce, ker so zabavne, interaktivne in dajejo občutek napredka (točke, nagrade, misije). Pomembno je tudi to, da gre pri igranju za učenje z napakami. V igrah lahko eksperimentiraš, delaš napake in se iz njih učiš brez negativnih posledic – to spodbuja raziskovanje in samostojno učenje.
Izobraževalne videoigre pomagajo osvojiti konkretne teme, kot so matematika, jeziki, zgodovina, programiranje, znanost, razvijajo tudi miselne sposobnosti, spodbujajo logično razmišljanje, reševanje problemov, kreativnost, načrtovanje in strategijo. Foto: PixabayKatere videoigre so primerne za Firbcologe?