Zakaj se ni priporočljivo kopati in sončiti med 12. in 15. uro?
Zato ker je sonce takrat najvišje na nebu in zato najmočnejše. Voda v morju spere sončno kremo s kože. Soncu pa tudi pod gladino ne uidemo. Če ste že na plaži, je nujno treba uporabljati kremo z zaščitnim faktorjem. Namažite se večkrat, sploh po prihodu iz vode (čeprav piše na kremi, da je vodoodporna). Prav tako se raje zadržujte v senci.

Zakaj se moramo mazati s kremo za sončenje?
Krema za sončenje pripomore k zaščiti kože. Zmanjšamo verjetnost, da bi dobili opekline. Hkrati tudi hladi in pomirja kožo ob izpostavljenosti.

Zakaj moramo tudi na plaži nositi kapo in majico?
Da nas ne opeče in da omejimo izpostavljenost soncu. Sploh kapa je zelo priporočljiva.

Zakaj ne smemo sami plavati daleč od obale?
Zaradi morskih tokov, saj se voda giblje precej neenakomerno. Tok, ki na obalo prihaja z valovi, se na določenih mestih vrača nazaj z obale na odprto morje. Val nas lahko potegne proti dnu ali pa se odpeljemo z valom. Pred tokovi se ne moremo ubraniti, pa če smo še tako dobri plavalci. V vodi nam lahko tudi postane slabo, opeče nas lahko meduza, lahko se kam udarimo, nas prime krč in podobno. Previdnost torej nikoli ni odveč. Ostanite na območju, ki je označen (na javnih in urejenih kopališčih je to vedno).

Zakaj moramo piti veliko vode?
Pomanjkanje tekočine v telesu povzroči, da se koža še hitreje poškoduje in da smo dehidrirani. Pitje vode torej spodbudi zaščitno delovanje kože. Od dehidracije lahko omedlimo, dobimo glavobol ali vrtoglavico. Poleti je treba piti več kot na primer spomladi in pozimi. Če je le mogoče, pijte navadno vodo in ne sladkih pijač.

Kaj storiti, če nam voda pride v uho?
Če ti ostane voda v ušesu, skači po eni nogi. Pomaga pa tudi, če nagnete glavo na tisto stran, kjer imate zamašeno uho. Včasih traja nekaj časa in voda sama spolzi iz ušesa, zato je potrebna potrpežljivost.
