Ob omembi Sarajeva mnogi pomislijo na priljubljeno mesno jed - čevapčiče v lepinji. Odrasli pa si seveda privoščijo pravo turško kavico, ki je postrežena v pravi džezvi.
Sarajevo je od slovenskega glavnega mesta (Ljubljana) oddaljeno okrog 545 kilometrov. Foto: Google Maps Najbolj znan in turistično priljubljen predel Sarajeva je Baščaršija. Je zgodovinski in kulturni center Sarajeva. Danes znan predvsem po trgovinicah, barih in tržnici. Sicer pa je bila Baščaršija zgrajena v 15. stoletju, zaradi požara v 19. stoletju je danes za polovico manjša. . Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo V Sarajevu je veliko muslimanov in njihovih cerkva - mošej, ki jih prepoznamo po okrogli kupoli. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Če obiščete Sarajevo, je obisk Baščaršije neizogiben. Gre za predel, kjer najdemo veliko stojnic in trgovin. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Hiške, barake, moderni hoteli, igralnice. Vse to najdete v Sarajevu, ki ima okrog 500.000 prebivalcev. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo V Sarajevu živijo tri velike etnične skupine: Bošnjaki, Srbi in Hrvati. Seveda se najdejo tudi Slovenci in drugi narodi. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Latinski most čez reko Miljatsko v Sarajevu. Nekdaj se je imenoval most Gavrila Principa. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Spomenik vsem padlim otrokom v Sarajevu med vojno v Bosni. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Baščaršija je znana po stalnih obiskovalcih - golobih. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Ljubitelja športa vsekakor niso pozabili, da so bile leta 1984 v Sarajevu zimske olimpijske igre.
Ljudje se sprehajajo po Baščaršiji v središču mesta. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Danes Sarajevo postaja sodobna evropska prestolnica. Je del kantona Sarajevo, enega od desetih kantonov BiH. V njem so številne pomembne stare zgradbe, kot je mošeja Gazi Husrev-bega in sarajevska katedrala. Poleti v mestu priredijo vsakoletni Sarajevski filmski festival, čez leto pa Baščaršijske noči, sarajevski zimski festival, sarajevski festival jazza in sarajevski modni teden. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo Čevapčiči so značilna jed v Bosni in Hercegovini. Po tradiciji se ponudijo v lepinji s svežo čebulo in sirom kajmakom. Foto: BoBo Med sprehodom boste videli mnogo takšnih prizorov - z ruto zakritih žensk, s čemer naznanjajo, da so muslimanske religije. Foto: BoBo, Miloš Vujinović/Bobo, Tina Kosec/Bobo