Med največje rimske znamenitosti spadajo: Kolosej, spomenik Vittoria Emanuela II., gradič Castel Sant'Angelo, kupola bazilike sv. Petra v Vatikanu, vodnjak Trevi in Piazza della Repubblica.
V Rimu živi približno tri milijone ljudi, kar je milijon več kot v celotni Sloveniji. Spada med največja evropska mesta, pravijo pa mu tudi večno mesto. Razprostira se na bregovih reke Tibere in na sedmih mestnih gričih: Palatino (Palatin), Aventino (Aventin), Capitol (Kapitol), Quirinale (Kvirinal), Viminale (Viminal), Esquilino (Eskvilin) in Celio (Celijo).
Najzanimivejše pa je to, da je v središču samega mesta najmanjša neodvisna država na svetu - to je Vatikan, dom papeža in sedež osrednje oblasti Rimskokatoliške cerkve.
Morda niste vedeli, a v letu 2011 je bil Rim osemnajsto najbolj obiskano mesto na svetu, tretje najbolj obiskano mesto v Evropski uniji in najpriljubljenejša turistična zanimivost v Italiji.
Rim je leta 1960 gostil poletne olimpijske igre in je sedež Organizacije združenih narodov za prehrano in kmetijstvo.
Rim je nastal po vsej verjetnosti z združitvijo različnih plemenskih skupin, ki so živele na tem območju približno v 8. stoletju pr. n. št. Tradicija pa pripoveduje, da sta mesto ustanovila brata Romul in Rem 21. aprila leta 753 pr. n. št. Tako je Romul postal prvi rimski kralj, ki mu je sledilo še šest monarhov, ti pa so bili verjetno vsi etruščanskega rodu. Zadnji izmed teh, Tarkvinij Ošabni, je bil izgnan iz Rima leta 509 pr. n. št. in tedaj je bila ustanovljena Rimska republika (Repubblica Romana), ki je trajala do druge polovice 1. stol. pr. n. št.