Prvi korak je razstavljanje vozila. To pomeni odstranitev vseh uporabnih delov, kot so motor, kolesa, akumulator, stekla, sedeži, gume, in drugi deli, ki jih je mogoče ponovno uporabiti, popraviti ali prodati. Foto: BoBo/Žiga Živulović ml.
Pri odstranjevanju starega avtomobila se mora poskrbeti za nevarne snovi, kot so bencin, olje, antifriz, akumulatorji, in druge kemikalije. Ti materiali so nevarni za okolje, zato jih je treba odstraniti na varen način, preden se avtomobil še naprej reciklira. Tukaj vidimo, kako so deli že odstranjeni in so avtomobili že stisnjeni. Ta kovina se zmelje in pretopi, da se jo lahko uporabi za izdelavo novih kovinskih izdelkov. Foto: Pixabay
Tudi plastika, guma in steklo, ki ostanejo v vozilu, se lahko ločijo in reciklirajo. Na avtoodpadu bodo ločili vse te materiale, da jih lahko ponovno uporabijo v drugih industrijskih procesih. Foto: Pixabay
Avtoodpad je ekološko naravnan
Na avtoodpadu se pogosto prodajajo tudi rabljeni deli iz avtomobilov, kot so motorji, transmisije, luči, vetrobranska stekla, pnevmatike, sedeži in ostali deli. Ti deli so lahko še vedno v dobrem stanju in jih je mogoče prodati drugim ljudem ali podjetjem, ki jih potrebujejo za popravila.

Na avtoodpadu so postopki pogosto usmerjeni v varovanje okolja. Pri reciklaži avtomobilov se skrbno ravna z nevarnimi snovmi, da se prepreči onesnaževanje tal, vode in zraka.

Potrebno je vedeti, da je na svetu ogromno avtomobilov in da je recikliranje na tem področju zelo pomembno.

Tudi Firbcologi so obiskali avtoodpad

Firbcologi: Kako poteka delo na avtoodpadu?