Ob pravilni negi, prehrani in zdravstveni oskrbi lahko dočakajo od 6 do 10 let starosti.

Kaj najdemo na njihovem jedilniku?

Dihurji so mesojede živali. Naravna prehrana dihurjev vključuje številne majhne živali (glodavce, ptice, žabe, žuželke itd.), ki jih pojedo v celoti s kostmi in drobovino vred. Takšni prehrani so prilagojena tudi njihova prebavila, ki so zelo kratka, kar je značilnost mesojedcev. Zaradi kratkih prebavil mora biti hrana za dihurje ustrezno koncentrirana in sestavljena predvsem iz mesa, skupaj s kostmi in pripadajočim maščobnim tkivom, kar pokrije dihurjeve potrebe po energiji.

Dihurji obožujejo meso. Foto: Bobo in Epa

Dihurji se hranijo večkrat dnevno, vendar v manjših količinah, zato naj imajo hrano vedno na razpolago. Presežno hrano lahko skrijejo za hude čase, zato bodite pozorni, da takšna hrana ne bo začela gniti. Osnovno prehrano udomačenega dihurja lahko zagotovimo s kakovostno tovarniško pripravljeno hrano za dihurje ali zelo kakovostno hrano za mačje mladiče. Hrana za odrasle mačke ni ustrezna za prehrano dihurjev.

Bi ga imeli za ljubljenčka? Foto: EPA

Poleg pripravljene hrane je dihurju priporočljivo ponuditi tudi surovo meso, najbolje v obliki celih živali, kot so dan stari piščančki, gojene miši ali podgane s kožo, kostmi in drobovino vred. Ne ponujajte mu kuhana hrana.

Tudi sprehod po snegu jim ni tuj. Foto: EPA

Žive živali so iz etičnih razlogov neprimerne za hranjenje domačih živali. Sveža pitna voda naj bo vedno na voljo.

Dihurji se radi igrajo. Foto: Bobo in Epa
Hop hop po travniku. Foto: EPA
Radi imajo tudi družbo. Foto: EPA
So zelo radovedni in hitri. Foto: EPA
Nekateri lastniki jim nadenejo tudi ovratnico in jih peljejo na sprehod kot pse. Foto: EPA