Jasni smo zastavili nekaj vprašanj. Vas zanimajo odgovori?

Se pravi, 30 let je že, od začetka oddaje Male sive celice, se vam zdi to veliko, bi lahko rekli, da je za današnje čase to že legendarna oddaja?
Jasna: "Meni se zdi ta obletnica legendarna in zelo sem ponosna, da sem zadnjih osem let tudi sama del oddaje. V tem času sem se tudi sama marsikaj naučila, se izurila tako kot novinarka in voditeljica in zdi se mi, da je ta oddaja res neskončen vir znanja in ustvarjalnosti ter radovednosti, tako da upam, da bo doživela vsaj še enkrat toliko let."

Se vam zdi to v redu, da se znanje podaja na precej zabaven način? Se pravi, da izvedo veliko novega tako gledalci pred zasloni kot tudi tekmovalci v studiu, in to na zelo sproščen način? Bi tega moralo biti več tudi v šolah?
Jasna: "Ja, absolutno! Upam, da imamo s tem nekakšno prednost pred šolami oziroma niti ne prednost, da smo v tem drugačni, da poskušamo na precej zabaven, igriv, ustvarjalen način podati znanje. Zelo težko je, kot veste, današnje mlade gledalce dobiti pred zaslone, mi jih iščemo tudi na družbenih omrežjih, tako da vsak način, kako jih lahko pritegnemo, da se naučijo kaj novega, je zelo dobrodošel. V tem smislu se tudi mi kot ustvarjalci želimo vedno znova izpolnjevati, iskati igre, tudi kakšne bolj sodobne, da bi mladi ostali naši zvesti gledalci.
Če bi sama bila recimo zdaj osnovnošolka, bi gledala to oddajo?
Jasna: "Ja, zagotovo bi jo gledala! Tudi takrat, ko sem bila sama osnovnošolka, sem z veseljem pogledala oddajo Male sive celice, ki je bila super za tisti čas. Tudi zdaj se mi zdi zelo sodobna, kot sem rekla, igriva, in upam, da pritegnemo tudi današnje mlade, da se lahko z nami ustvarjalci poistovetijo. Prizadevamo si tudi za to, da smo aktivni na družbenih omrežjih, da nas lahko najdejo tudi tam."